pyrmont_v2 - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: 404 Error Page
pt: 404 Página não encontrada

en: This is a 404 error page.
pt: Esta é uma página de erro 404

en: Archives
pt: Arquivos

en: ERROR:
pt: ERRO:

en: No items were found to be displayed.
pt: Nenhum item foi encontrado para exibição

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
pt: Este post é protegido por senha. Digite a senha para ver os comentários.

en: No Comment.
pt: Nenhum comentário.

en: 1 comment so far
pt: 1 comentário

en: % comments so far
pt: % comentários

en: Add Your Comment
pt: Adicione Seu Comentário

en: Comments are closed.
pt: Comentários estão fechados

en: Your Comment
pt: Seu comentário

en: Change mind? Click here to cancel.
pt: Mudou de idéia? Click aqui para cancelar.

en: You must be <a href="<?php echo get_option('siteurl'); ?>/wp-login.php?redirect_to=<?php echo urlencode(get_permalink()); ?>">logged in</a> to post a comment.
pt: Você precisa estar <a href="<?php echo get_option('siteurl'); ?>/wp-login.php?redirect_to=<?php echo urlencode(get_permalink()); ?>">autenticado</a> para enviar um comentário.

en: Logged in as
pt: Autenticado como

en: Log out of this account
pt: Sair desta conta

en: Log out &raquo;
pt: Sair &raquo;

en: Name
pt: Nome

en: <abbr title="Required">*</abbr> :
pt: <abbr title="requerido">*</abbr> :

en: <abbr title="Required, would not be published">*</abbr> :
pt: <abbr title="Requerido, não será publicado">*</abbr> :

en: URI :
pt: URI:

en: You can use these tags:
pt: Você pode utilizar essas tags:

en: Submit
pt: Enviar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Waiting for the admin to approve your comment. Please be patient.
pt: Aguardando o administrador aprovar seu comentário. Por favor, seja paciente.

en: &nbsp;said:&nbsp;
pt: &nbsp;falou:&nbsp;

en: Y.m.d
pt: d.m.Y

en:  comments on
pt: Comentários ligados

en: HOME
pt: Principal

en: Follow me on twitter
pt: Siga-me no twitter

en: Subscribe
pt: Assinar

en: rss feed
pt: RSS-Feed

en: Category:
pt: Categoria:

en: Permalink to:
pt: Link permanente:

en: Category
pt: Categoria

en: Tags: no tag /
pt: Tags: nenhuma Tag /

en: Add Comment
pt: Adicionar Comentário

en: 1 comment
pt: 1 comentário

en: % comments
pt: % comentários

en: Edit
pt: Editar

en: </p><p>Read More >></p>
pt: </p><p>Ler mais >></p>

en: &laquo; Previous Entries
pt: &laquo; Páginas Anteriores

en: Next Entries &raquo;
pt: Próximas Páginas &raquo;

en: Sorry, nothing found!
pt: Sinto muito, recurso não encontrado!

en: Please use the search function, or visit the archives page.
pt: Por favor utilize o recurso de pesquisa, ou visite a página de arquivos.

en: Keyword:
pt: Palavra-chave:

en: Recent Posts
pt: Posts recentes

en: Recent Comments
pt: Comentários recentes
